12 maja 2014

Projektowanie zieleni. Skuteczna trawa w rolkach

Aby utrzymać schludny, zdrowy trawnik wokół domu, zazwyczaj decydujemy się na wysianie trawy nabytej przedtem w sklepie ogrodniczym. Sposób ten jakkolwiek jest raczej pracochłonny, a nieraz niestety nie zapewnia szacowanego efektu.

Niestety tak to już jest, kiedy przede wszystkim nie ma się w tym praktyki, ani przynajmniej zasadniczej znajomości. Ale są też inne sposoby, efektywnego pozyskania schludnego trawnika.
Niewątpliwie jednym z nich jest na przykład trawa z rolki. Chociaż może niektórzy nie wiedzą, co to takiego, sama nazwa może dać do myślenia, że jest to po prostu trawa, ukształtowana na kształt rolek, razem z ukorzenieniem i glebą. W większości wypadków jest pakowana w rolki, dla lepszego transportu i zakładania murawy.
Trawę w tej postaci możemy zakupić i ułożyć na właściwie utworzonym podłożu własnymi siłami, ale niekoniecznie. Są też firmy, które zajmą się takimi pracami ogrodniczymi. Nieraz warto nabyć trawę lub powierzyć to danej firmie, by ta wkrótce po tym skonstruowała bardzo dobry trawnik niczym murawę na stadionie piłkarskim. Taka trawa z rolki prezentuje się bardzo dobrze, a jej realizacja zwłaszcza dla fachowców jest pod każdym względem proste. Niektóre jednostki oferują trawę z prywatnego wysiewu, a tworzenie trawnika oferują jako usługę specjalną.
Trawnik zbudowany w ten sposób jest zdecydowanie lepszym sposobem niż tradycyjny wysiew trawy. Dzięki temu właściciel ogrodu faktycznie bezzwłocznie ma piękną trawę, nie musi czekać na jej wykiełkowanie. Wystarczy, że już natychmiast zajmie się jej pielęgnacją, chociaż specjaliści przeważnie wykonują kompleksowe czynności, dzięki czemu, przez jakiś czas tak naprawdę trawnik nie stanowi żadnych wymagań. Taki trawnik w rolkach to niemało korzyści, które zaleca się zidentyfikować nieco bliżej.
Oczywiście trawa z rolki będzie korzystna, jeżeli okaże się zdrowa i odpowiednio traktowana. Od czasu do czasu można trafić na marnej jakości trawę, która tak w istocie nie da rady przetrzymać samego sadzenia. Taka na pewno odpada. Jeżeli już rolki, to tylko sprawdzonej jakości.

Dowiedz się więcej tu: http://greenandsnow.com.pl/seo/trawa_w_rolkach_wroclaw.html