26 stycznia 2014

Górski Raj – sezon narciarski 2014!

Kiedy chcemy planować urlop, zamiast rozglądać się za ofertami last minute do Bułgarii albo Grecji, które i tak są drogie, zwracajmy uwagę na to, co może zaproponować nam Polska. Weźmy pod uwagę chociażby ładne krajobrazy górskie.

Rozwój agroturystyki i rozliczne szlaki turystyczne powodują, że każdy odkryje tu coś dla siebie. Nie wierzę, że prócz turkusowego morza i wylegiwania się na plaży, nic już dla nas nie istnieje. Jest duże grono wielbicieli górskich spacerów, pasjonatów zapierających oddech krajobrazów roztaczających się z tatrzańskich grani.
Jednym z takich atrakcyjnych miejsc wartych urlopu są niewątpliwie Gorce, czyli pasmo górskie usytuowane w Beskidach Zachodnich. Dojeżdżając po mniej więcej 3 godzinach na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz, czułam wielką frajdę i pomimo zmęczenia mogłam bez reszty upajać się wspaniałą panoramą Beskidu. Lubię przemierzać piesze szlaki Gorców. Uwielbiam również odwiedzać tutejsze miejscowości. Niedawno przebywałam w wyjątkowym hotelu o wdzięcznej nazwie Górski Raj. Przyznam, że udane wakacje w górach z dzieckiem można doświadczyć właśnie tutaj. To nie tylko zasługa wielu udogodnień, ale również miłego personelu, który bardzo chce, aby rodziny z maluchami odczuły pełen komfort. Do tego także gastronomiczna oferta hotelu zwraca uwagę na preferencje najmłodszych. Oprócz normalnego menu, w karcie dań łatwo odkryjemy menu dziecięce. Dodatkowym atutem jest na pewno lokalizacja hotelu w centrum zadbanego ogrodu, daleko od szmeru cywilizacyjnego. Rozkoszna cisza, dźwięki przyrody, ożywczy aromat świerków motywują, by dłużej posiedzieć w przyhotelowej altance albo na tarasie. Czy możemy pragnąć czegoś więcej, by całkowicie odpocząć i wyciszyć nasz organizm? Interesującą opcją dla spędzających czas w Koninkach jest fakt, że tak mało dzieli od Tatr. Ludzie wybierający przytulny Górski Raj mogą pojechać do Zakopanego, aby nacieszyć oko przepięknymi pejzażami na Podhale oraz główne pasma Tatr.
Oprócz tego liczne trasy pozwalają na wędrówki tak piesze jak i rowerowe.
Zimą zaś znajdujące się w tym miejscu stoki narciarskie pozwalają na zimowe szaleństwo wielbicielom nart itp. U podnóża Gorców usytuowane są dwa słynne ośrodki turystyczne – Nowy Targ, w którego obszarze jest Gorczański Park Narodowy ? powołany w 1981 roku i mieści środkowe pasmo Gorców czyli niezapomniane noclegi w Koninkach kliknij.
Warto napomknąć o tutejszym Gorczańskim Parku Narodowym, w którym zlokalizowane są wszystkie warte odwiedzenia szczyty gorczańskie takie jak m.in.: Jaworzyna Kamienicka, Gorc, Mostownica i przede wszystkim Turbacz.