13 stycznia 2014

Zabudowy szklane – nowoczesny dom

Wybornym rozwiązaniem na stworzenie większej przestrzeni w raczej ciasnym pomieszczeniu, jest wykorzystanie instalacji szklanych. Optycznie dodają każdemu pomieszczeniu parę metrów przestrzeni więcej, natomiast także świetnie oświetlą ponure zakamarki mieszkania. Mnóstwo ludzi decyduje się na umieszczenie szklanych struktur, jakimi są szklane ściany działowe.

Mogą być one totalnie transparentne, ale także o urozmaiconej gradacji przezierności. Mogą być kolorowane w masie bądź dekoracyjnie laminowane specyficznymi foliami, które mają wyraźny odcień oraz motyw zdobniczy. Na przystosowanie takiej ściany działowej ze szkła do wysokiego wnętrza można wykorzystać powierzchnię 3,5 na 2,5. Grubość szkła powinna zawrzeć się w przedziale od 4 do 40 mm. Pod względem konturu płyty szklanej panuje tu pełna dowolność. Chociaż popularną formą wydaje się być prostokąt lub kwadrat. Przed fachowcem stoi najważniejsze zadanie przystosowania grubości szkła do jego specyfiki oraz rozpiętości, np. szkło laminowane.

W tego typu ścianach i drzwiach na ogół nie używa się szprosów. Gdy preferujemy szprosy, wskazane jest je dobrze schować. Kiedy natomiast potrzebujemy podkreślić rolki, dobrze gdyby prezentowały atrakcyjną formę. Drzwi szklane powinny być utworzone w trybie piwotowym. Cóż to znaczy? Taka forma zawiasów pozwala na wmontowanie ich w sklepienie albo posadzkę, tak aby były niedostrzegalne. Przynosi to wrażenie, że szklane skrzydło drzwi przemieszcza się pomiędzy podłogą a stropem bez systemu mocowań.

Drzwi szklane i szklane ściany działowe dają ciekawy podział domowej powierzchni. To świetne efekty wizualne i innowacyjne podejście do aranżacji wnętrz. Szklarz wykona np. często spotykane drzwi szklane wrocław oferta stosownie z wskazówkami klienta. Taka praca owocuje, w prędkim czasie, stabilną zabudową szklaną, która odnowi klasyczne przestrzenie domu. Najlepsze jest szkło hartowane. Dekoracyjne konstrukcje szklane nigdy nie będą droższe od porządnej marki drzwi klasycznych, wobec tego warto w nie inwestować.